Jak kupować iPhone w Internecie?

Wielu przyszłych użytkowników telefonów marki Apple przed zakupem urządzenia eksploruje wszelkie portale aukcyjne i strony internetowe w poszukiwaniu najbardziej korzystnej ceny smartfona z nadgryzionym jabłkiem w logo. Nic dziwnego, sklepowe ceny iPhone’a mogą powalić na kolana nie jednego klienta, a w sieci znajdziemy masę korzystniejszych ofert od prywatnych sprzedawców. Jakie kroki należy poczynić przed zakupem, aby nie stać się posiadaczem legendarnego już ziemniaka zapakowanego w pudełko po telefonie?

Na samym początku warto przybliżyć termin nowego iPhone’a. Miano nieużywanego telefonu marki Apple może otrzymać każde urządzanie, które posiada fabryczne ofoliowanie na pudełku. To swego rodzaju zabezpieczenie dla osób kupujących tego typu urządzenia przez Internet. iPhone dostępne w oficjalnych źródłach sprzedaży, takich jak salony iSpot, Cortland lub inne popularne elektromarkety, zawsze sprzedawane są jako nowe. Z używanymi telefonami możemy spotkać się na najpopularniejszych serwisach aukcyjnych (Allegro, OLX lub Facebook Marketplace). Przyciągają one swoją uwagę przede wszystkim ceną – potrafi być nawet dwukrotnie mniejsza w porównaniu do sklepowych półek. Czy można to wytłumaczyć brakiem marży? Oczywiście, że nie. Czy należy bezgranicznie ufać prywatnemu sprzedawcy, który posiada tylko pozytywne opinie wystawione przez byłych klientów? Również nie.

Dlaczego Allegro powinno być naszą ulubioną platformą?

Serwis aukcyjny Allegro na tle swojej wyżej wymienionej konkurencji wyróżnia się dbaniem o dobro swoich klientów. Korzystając z usług tej właśnie platformy jesteśmy chronieni przed nieuczciwymi sprzedawcami. Nie oznacza to jednak, że na Allegro nie znajdziemy haczyków, na które bardzo łatwo się nadziać. Decydując się na zakupy poprzez największą platformę transakcyjną on-line w Polsce możemy zwrócić zakupiony towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od jego odebrania. Dodatkowo, w przypadku otrzymania produktu niezgodnego z opisem aukcji możemy otrzymać zwrot gotówki bezpośrednio od operatora, a nie od nieuczciwego sprzedawcy. Warty odnotowania jest fakt, że na sprzedaż przez stronę Allegro decydują się nie tylko prywatni sprzedawcy, ale również właściciele mniejszych sklepów. To bardzo duży komfort, którego nie uświadczymy w OLX i Facebook Marketplace, czyli na stronach zrzeszających wyłącznie prywatnych sprzedawców.

Kupno nowego iPhone – na co zwrócić szczególną uwagę

Znajdując idealną aukcję interesującego nas nowego modelu telefonu marki Apple lista rzeczy, na którą musimy zwrócić uwagę jest bardzo krótka. Przede wszystkim powinniśmy rozeznać się, czy urządzenie posiada wcześniej wymienione fabryczne ofoliowanie pudełka. Jeśli tak – możemy bezpiecznie przejść do jego zakupu. Warto jednak jeszcze sprawdzić numer SN lub numer IMEI pod kątem blokady iCloud lub simlock. Sprzedawca powinien udostępnić kody w treści ogłoszenia. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma nic do ukrycia. Posiadając numer SN oraz numer IMEI możemy bez wychodzenia z domu zweryfikować autentyczność ogłoszenia w Internecie. Fabrycznie nowe telefony iPhone posiadają 12 miesięcy gwarancji producenta. Jeśli telefon wystawiony na aukcji jest faktycznie nieużywany, na niżej podanej stronie otrzymamy komunikat o tym, że urządzenie nie zostało jeszcze aktywowane.

Sprawdź swój telefon: https://checkcoverage.apple.com/pl/pl/

Kupno używanego iPhone – nie daj się oszukać

Nabycie nowego iPhone’a przez Internet to kwestia dwóch kliknięć. Sytuacja nieco się komplikuje w przypadku wyboru tańszej opcji, czyli używanego urządzenia. W tego typu transakcjach priorytetową kwestią, którą musimy zweryfikować jest brak wszelakich blokad. Mowa tutaj o koncie iCloud lub blokadzie simlock. Jeśli telefon jest zablokowany – powinniśmy poszukać innej aukcji. Co prawda wyżej wymienione blokady możemy zdjąć w najbliższym serwisie telefonów komórkowych, jednak naraża nas to na dodatkowe koszta. Kolejnymi są ewentualne naprawy wynikające z ukrytych wad telefonu. Aby zaraz po zakupie nie odwiedzać serwisu powinniśmy spotkać się ze sprzedawcą i dokładnie obejrzeć interesujący nas model. Czego szukamy? Przede wszystkim mikrouszkodzeń na wyświetlaczu, uszkodzeń gniazda ładowania. Warto przyjrzeć się także kondycji samej obudowy oraz sprawności poszczególnych podzespołów. Przy osobie sprzedającej powinniśmy sprawdzić oba aparaty, głośniki muzyczne, głośniki rozmów oraz baterię. Jeśli jej żywotność określa wartość poniżej 80% – możliwe, że będzie potrzebna jej natychmiastowa wymiana. Dodatkowym plusem przemawiającym za zakupem używanego telefonu przez Internet będzie oryginalna ładowarka z kablem oraz oryginalne słuchawki.

Mobilny Serwis
Telefonów Komórkowych

RePhone to marka ForceGSM.pl