Dlaczego gustujemy w szklanych klapkach?

ładowanie bezprzewodowe ogromną zaletą szklanych klapek

 

O tym, dlaczego zastosowanie szkła na tyle urządzenia jest problematyczne nie tylko dla użytkowników, ale również dla serwisantów pisaliśmy tutaj. Teraz skupimy się na zaletach tego typu rozwiązań. Mimo wielu przeciwników stosowania szkła jako zasłonki baterii wydaje się, że tego typu moduły zagoszczą w naszych dłoniach na bardzo długi czas.

Szklana klapka = możliwość bezprzewodowego ładowania

Co ma w sobie szkło, czego brakuje metalowi i plastikowi? W odróżnieniu od tych dwóch materiałów szkło nie zaburza pracy podzespołów odpowiedzialnych za bezprzewodowe ładowanie. Indukcja to w tej chwili bardzo pożądana cecha w smartfonach. Żyjemy w czasach, w których nie chcemy ograniczać się zbędnymi kablami. Już kilka lat temu upowszechniły się bezprzewodowe słuchawki, a bezprzewodowe ładowanie właśnie teraz zyskuje na popularności wśród użytkowników. Oprócz wygody podczas ładowania akumulatora, jaką zapewnia brak kabli, otrzymujemy możliwość przyśpieszenia całego procesu. Co ciekawe, indukcja powoli wkracza również na rynek powerbanków.

Szklane telefony wyglądają po prostu bardziej prestiżowo

I trudno polemizować z tym stwierdzeniem. Ciężko chyba sobie wyobrazić prezentacje najnowszego produktu Apple bądź flagowca od Samsunga, który będzie miał plastikowy tył. Niegdyś za szczyt elegancji uważano metal, jednak bardzo szybko na najwyższy stopień podium w poczuciu prestiżu wskoczyło szkło. Dzięki zastosowaniu tego typu materiału producenci są w stanie podążać za panującymi trendami. Prym w designie smartfonów według wielu ekspertów wiedzie Huawei ze swoimi gradientowymi wykończeniami, które bardzo szybko spodobały się również innym mniejszym producentom. Apple, Samsung oraz SONY stawiają na klasykę i ta również się sprawdza. Idealnym przykładem na to jest premiera iPhone 7 w wersji kolorystycznej black onyx. Ten model bił rekordy sprzedaży i był o wiele bardziej popularny od swojego metalowego i matowego odpowiednika.

Ciekawostką jest fakt, że czołowi producenci smartfonów na świecie doskonale zdają sobie sprawę, że ich potencjalni klienci oczekują poczucia jakości premium dotykając swojego telefonu, więc szklany tył możemy ujrzeć także na niektórych budżetowych smartfonach oraz w urządzeniach nieco mniej znanych marek, takich jak Oppo. Ostatnimi czasy niezwykle popularne staje się używanie plastiku imitującego wygląd szkła. Na taki zabieg zdecydowała się między innymi marka Huawei, która w modelach P20 proponuje swoim klientom szkło, natomiast w P20 Lite do zasłonięcia baterii użyto wysokiej jakości plastik.

Szkło oznacza więcej problemów

Posiadając szklany tył mamy wrażenie użytkowania bardziej prestiżowego telefonu, który wyglądem nawiązuje do współcześnie panujących trendów. Otrzymujemy możliwość bezprzewodowego ładowania, jednak na poprawkę musimy wziąć fakt, że szkło to niezwykle delikatne tworzywo przez co jest podatne na liczne uszkodzenia. Od zarysowań przez utratę laminatu aż do pęknięcia. Wymiana tylnej klapki na nową to bardzo popularna usługa zlecana w serwisach telefonów komórkowych. Doświadczeni technicy z takim zleceniem poradzą sobie bez problemu, jednak każda amatorska próba wymiany klapki może skończyć się źle dla naszego telefonu. Tym bardziej, że w sieci istnieje bardzo dużo tanich aukcji oferujących oryginalną szklaną klapkę, która w rzeczywistości jest marnej jakości zamiennikiem wykonanym ze sztucznego tworzywa.

 

Mobilny Serwis
Telefonów Komórkowych

RePhone to marka ForceGSM.pl