Xiaomi – coś więcej niż telefony

Jesteśmy w stanie się założyć, że każdy z Was słyszał o chińskiej firmie Xiaomi. Jesteśmy w stanie się również z Wami założyć, że do tej pory firma Lei Juna kojarzyła Wam się głównie ze smartfonami, akcesoriami i drobną elektroniką użytkową. Postaramy się Was zaskoczyć i pokazać, że Xiaomi to nie tylko telefony, które w ostatnich latach szturmują europejski rynek.

W czym tkwi sekret sukcesu Xiaomi?

Nie ma się co oszukiwać. Marka Xiaomi kupiła serca europejskich użytkowników smartfonów głownie budżetowymi modelami, które były skrojone idealnie pod oczekiwania docelowej grupy odbiorców. Telefony spod szyldu Xiaomi obrały niemalże identyczną drogę co Huawei – urządzenia były dostępne w przystępnej cenie, a ich wydajność była bezkonkurencyjna dla większości innych, bardziej rozpoznawalnych marek. W dodatku po stronie plusów należy zapisać serwis. Był on możliwy niemalże od wprowadzenia pierwszego modelu na nasz rodzimy rynek, a do tej pory ceny usług wymiany wyświetlacza lub baterii nie powodują u klientów zawrotów głowy. Dziś marka Xiaomi ma ugruntowaną pozycję w europejskim przemyśle elektroniki, a chińskie smartfony to nie tylko budżetowe opcje, ale również flagowe modele, które śmiało mogą konkurować z takimi gigantami jak Samsung czy Apple.

Na siłownię nie tylko z telefonem

Najbardziej popularnymi produktami wypuszczanymi na rynek przez markę Xiaomi w Polsce są smartfony i inna drobna elektronika użytkowa. Sama lista produkowanych produktów jest jednak zdecydowanie większa. W tym wypadku zaskakuje nie tylko jej długość, ale również i zawartość. Spodziewaliście się, że firma podbijająca serca Europejczyków telefonami komórkowymi pomoże nam w rozpoczęciu przygody ze zdrowym trybem życia? Nie mowa tutaj o aplikacji na smartfon. Xiaomi wyprodukowało ręcznik. Tak, ręcznik wykonany ze specjalnej bawełny, która nie przenosi nieprzyjemnych zapachów. W jego skład wchodzi również domieszka materiału, zapobiegającego rozwijaniu się roztoczy, grzybów i bakterii. Idealny na siłownię, prawda? Tak samo jak 20-litrowy plecak wykonany z wodoodpornego poliestru. Idealny do przenoszenia butów. Na przykład butów marki Xiaomi. Chińska firma swoim logo reklamuje inteligentne obuwie. Po połączeniu ze smartfonem jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki dystans pokonaliśmy, ile czasu nam to zajęło oraz najważniejsze – ile kalorii spaliliśmy podczas treningu w butach z ultra cienkiego materiału.

Bądź bardziej smart z urządzeniami Xiaomi

Każda trenująca osoba doskonale zdaje sobie sprawę, że stosowanie odpowiedniej diety i kontrolowanie wagi jest kluczowe dla osiągnięcia zadowalających rezultatów. Jak może pomóc nam w tym Xiaomi? Oprócz wcześniej wymienionych produktów i smartfona, który może okazać się naszym trenerem personalnym, chińska firma oferuje swoim klientom elektryczny parownik do gotowania kaszy i ryżu. W katalogu Xiaomi znajdziemy także wagi. Zarówno te do jedzenia, jak i do kontrolowania masy ciała. Mi Smart Scale to nowoczesna waga pokryta warstwą szkła hartowanego. Co tworzywo, które odpowiedzialne jest za ochronę wyświetlacza naszych smartfonów robi na wadze? Również chroni, jednak tym razem diody LED. Urządzenie dodatkowo wyposażono w Bluetooth co sprawia, że możemy uzyskać połączenie za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej tylko i wyłącznie w telefonach Xiaomi – MiFit.

Zdrowy tryb życia to także aktywność na świeżym powietrzu. Hulajnoga, rower? Proszę bardzo, Xiaomi to wszystko posiada. Hulajnoga wykonana z wysokiej klasy materiałów pozwala nam na przejechanie 30 km na jednym ładowaniu. Co jeśli chcemy udać się na dłuższą wycieczkę? Chińczycy wyprodukowali także profesjonalny rower szosowy. Xiaomi QiCycle R1, bo taką nosi nazwę, wykonany jest z włókna węglowego, a jego całkowita masa to zaledwie 7 kilogramów. W rowerze zamontowano osprzęt Shimano. Produkt w tej chwili nie jest wysyłany do Polski i kosztuje 4500 dolarów.

Mobilny Serwis
Telefonów Komórkowych

RePhone to marka ForceGSM.pl

Punkt Stacjonarny

CH Magnolia we Wrocławiu
ul. Legnicka 58

(Salon Teletorium)